Strona 72 - Przedszkole Miejskie Nr 7 Tęczowa Kraina w Ostrołęce

Przejdź do treści
INFORMACJE
PRZYDATNE LINKI

W środę 23 października przedszkolaki z grupy V Motylki wybrały się do Urzędu Pocztowego w Ostrołęce ul. Graniczna 8. Wyjście na pocztę zorganizowała Pani Katarzyna Górska, mama Kornelii. Na miejscu przywitała nas Pani Naczelnik Renata Laskowska, która zaprosiła dzieci do obejrzenia pracy na poczcie z drugiej strony okienka. Przedszkolaki zwiedziły różne pomieszczenia i zapoznały się z ich funkcjami. Dowiedziały się jakie usługi świadczy poczta i jak szybko dostarczany jest list priorytetowy. Zobaczyły gdzie są przechowywane i przygotowane do dalszej drogi listy oraz paczki. Na kartce pocztowej narysowały obrazek dla koleżanki lub kolegi z grupy, a następnie osobiście poprosiły o znaczek w okienku pocztowym, przykleiły go i przybiły pieczątkę z datą. Po wyjściu z Urzędu Pocztowego wrzuciły kartki do skrzynki pocztowej. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.
Z niecierpliwością czekały na przyjście listonosza, który miał przynieść wysłane kartki do przedszkola. Długo nie czekały, następnego dnia kartki dotarły. Radość była ogromna.

Serdecznie dziękujemy Pani Naczelnik Renacie Laskowskiej za wspaniałą wycieczkę po Urzędzie Pocztowym, a Pani Katarzynie Górskiej, mamie Kornelii, za zorganizowanie wyjścia.

Szybki kontakt
_________________
Znajdz to, czego potrzebujesz >
Godziny otwarcia przedszkola
Poniedziałek - Piątek 06:00 - 17:00

Wróć do spisu treści